П'ятихатки. ДНЗ № 2 м. П'ятихатки

  





Страничка родителей

                                      Адаптація малят до дитячого садка.
 
   Перші кроки дитини в дитячому садку, як правило, непрості. Початок відвідування дошкільного навчального закладу - це не тільки нові умови життя і діяльності, режиму і харчування, а й контакти та обов’язки. Звикання до дитячого садка часто супроводжується порушенням емоційного стану дошкільника, погіршенням сну, апетиту, підвищенням захворюваності.
    За спостереженнями психологів, середній термін адаптації дітей складає:
  • у яслах - 7-10 днів;
  • у дитячому садку в три роки - 2 -3 тижні;
у старщому дошкільному віці - 1 місяць.
   Що відбувається з дитячою психікою у цей період?
Такого гарного малюка неначе підмінили. За будь-якого приводу - істерики та вередування. Він утратив усі навички самообслуговування, якими володів, у нього знову мокрі штпнці, він начебто забув, як користуватися ложкою, і майже перестав говорити, принаймні - реченнями. А ще дитина  стає нервовою і полохливою, а найголовніше - чомусь зовсім не хоче ходити до дитячого садка
  Страх - зазвичай супутник адаптаційного періоду. Вона боїться незнайомих дітей, нового приміщення чужих дорослих, яких вона відтепер має слухатися, боїться зробити щось не так і бути покараною.
  До речі, як тільки ваша дитина  налагодить контакт з однолітками в групі, адаптаційний період, вважайте, минув.
    
Прийоми, що полегшують дитині ранкові прощання
 
  • Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.
  • Покладіть малюку до кишеньки яку - небудь пам’ятну річ, що нагадуватиме про вас і про те, як сильно ви його любите.
  • Ніколи не намагайтеся "вислизнути"непомітно від дитини, якщо хочете щоб вона довіряла вам.
  • Вигадайте забавний ритуал прощання й строго  дотримуйтеся його, наприклад завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками або що-небудь подібне.
  • Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишилася у дитячому садку за нову іграшку.
  • Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.